סיור נוסטלגיה ומורשת ביד מרדכי

45 ש"ח לאדם
✓ יחידים✓ קבוצות✓ משפחות

סיור נוסטלגיה ומורשת ביד מרדכי

מחיר: 45 ₪ לאדם

קיבוץ יד מרדכי קיבוץ עומד בחזית מול עזה למעלה מ-70 שנה.
בואו לבקר בקיבוץ יד מרדכי, לשמוע את סיפורו, לבקר באתריו ההיסטוריים,
ולחזור אחורה בזמן

כל שישי בין השעות 10:00-13:00
5/2/21,12/2/21,19/2/21,26/2/21,5/3/21
בתיאום מראש במספר טלפון 08-6720559, 052-3923104
בהתאם להנחיות התו הסגול

 נבקר במוזיאון "קיבוץ של פעם" – טֶכְנוֹסְטַלְגְּיָה – אם נאהב זאת יותר או פחות, הטכנולוגיה הפכה לחלק משמעותי מהחיים של כולנו. אך אין זה דבר חדש כלל וכלל… הרבה לפני עידן הסמארטפון, הWIFI והרשתות החברתיות, שלטה בעולם טכנולוגיה מסוג אחר לחלוטין. ממכונת התפירה החשמלית של זינגר ועד למנורת הפלאים הכחולה המבטיחה לרפא כל מזור, קידמת הטכנולוגיה של המאה הקודמת זוקפת את ראשה בגאווה במקום זה, בו מגוון עצום של פריטים מכל הסוגים והמינים לוקטו בקפידה ונשזרו באהבה לתצוגה שלמה ומרשימה.
לאחר מכן נסייר ברחבי קיבוץ יד מרדכי קיבוץ שעומד בחזית מול עזה למעלה מ-70 שנה.

נראה את הנוקטה – מחסן (בטורקית) – מקלט שנבנה ב-1948, כמרכז פיקוד על מערך העמדות שסביב לקיבוץ. נראה את החומות אשר מיגנו את הגנים ואת הגנים הממוגנים החדשים שנבנו במקומם כדי לתת הגנה טובה יותר לילדי הקיבוץ. נבקר בחדר האוכל הישן / ספרייה – בו התנהלו החיים החברתיים והתרבותיים. נראה את המכבסה –  שהוקמה כבר בשנת 1944. בבתי הילדים נשמע על היסטוריית הלינה המשותפת, ונדבר על הקיבוץ כיום, ועל השינויים שעבר במשך השנים.
נראה את פסל מרדכי אנלוביץ, מפקד מרד גטו ורשה שעל שמו קרוי הקיבוץ.  הפסל של האמן נתן רפפורט מוצב על הגבעה עליה נמצא מגדל המים של הקיבוץ.
נמשיך ונבקר ב"משוריין" – אתר ההנצחה לזכרו של איש הפלמ"ח, גרשון דובנבוים, שהוביל את המבצע להצלת עשרות מילדי הקיבוץ במאי 1948 בקרבות מלחמת השחרור.
נבקר באתר שחזור הקרב – גבעת הטבע, בלב השדות המוריקים, טומנת בעברה מעשי גבורה בלתי נתפסים וסיפור מרתק אודות 150 חברי קיבוץ ולוחמי פלמ"ח – נשים וגברים שעמדו לבדם כנגד חטיבה מצרית שלמה.
משך הפעילות-כשעתיים

*קיום הסיור מותנה בכמות מספקת של נרשמים
בתום הסיור יוכלו המבקרים להמשיך ולבקר בשדה הכלניות בשמורת כרמיה/גברעם הסמוכות לקיבוץ

0
0
45 ש"ח לאדם

0523923104

לפרטים והרשמה

אירועים קשורים

✓ יחידים✓ קבוצות✓ משפחות✓ מונגש

בית עלמי

סיור בבית ובחוץ בנוסף צפייה בסרט המספר את תולדות הבית והישוב- תצפית מרהיבה על גג

לעוד פרטים
דילוג לתוכן